تحصیل در مقطع لیسانس مجارستان

تحصیل در مقطع لیسانس کشور مجارستان

بسیاری از رشته های تحصیلی در مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند و مجارستان یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس دوره های بسیار زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می نماید.

در نظام آموزشی عالی مجارستان، سیستم آموزش واحدی برقرار است، بدین ترتیب که هر ترم شامل ۳۰ واحد معادل ۳۰ ساعت کاری برای دانشجو باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور مجارستان مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند که بطور میانگین می توان گفت حقوق بدست آمده از این میزان کار بین ۸ تا ۱۰ یورو در ساعت می باشد. پس مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی می تواند مقدار زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل را جبران کند.

همانطور که گفته شد دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی بوده و به همین دلیل ادامه تحصیل در آن ها نیازمند آموختن زبان دیگری به غیر از انگلیسی نمی باشد. نمره لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان در مقطع لیسانس نمره ۶ امتحان آیلتس آکادمیک یا ۷۵ IBT می باشد.

مدارک تحصیلی مجارستان در ۲۵ کشور اروپایی و آمریکا و کانادا ارزشیابی شده و مورد تایید می باشد.

هزینه های زندگی در کشور مجارستان برای دانشجویان بین ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو مستلزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور مجارستان می باشد.

 

موسسه حقوقی نوباآوران با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری
تهران، بلوارمیرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز، کوچه یکم، پلاک۳، واحد۱۵

موبایل

۰۹۱۲۸۸۷۵۰۲۰

شماره های تماس

۰۲۱۲۶۴۲۲۰۸۶ – ۰۲۱۲۶۴۲۲۷۷۱

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *